Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Návody a nápady pro každou kuchyň i koupelnu

Co dát za kuchyňskou linku

Kuchyňskou linku je možné dozdobit klasickými obklady, ale také zajímavými materiály. Používá se štípaný kámen, nebo terakota, která imituje cihly. Další možností jsou skleněné obklady, které jsou v různých barvách a vzorech. Populární je také MFD deska v povrchové úpravě laminací. Snadno se udržuje a nařeže se z jedné desky, takže nevzniknou spáry. Hodí se využít stejnou barvu a dekor, jako je pracovní deska. Často je používané také linoleum, které je velmi odolné a dostupné.

Jak chytře využít varné a vakuovací sáčky v kuchyni?

Již delší dobu se zamýšlíte, kam by se mohla posunout vaše kuchyně, aby jídlo, které dodáváte, bylo nejen chutnější, ale zároveň i zdravější. A přitom byste svým zákazníkům rádi dopřáli větší porce, ale nemůžete si dovolit přistoupit na nižší marži pro svůj provoz. Zní to jako utopie? Ale vůbec ne. Existuje způsob, který vám umožní uvařit větší porce a zároveň zvýšit marže. Navíc hotové jídlo bude mít mnohem lepší a výraznější chuť a ještě bude zdravější, protože ho budete moci připravit bez tuku.

Teče vám oranžová voda z kohoutku?

Voda je nejdůležitější kapalinou na Zemi. Pro někoho bohužel, pro jiného naštěstí, je pryč doba, kdy lidé používali vodu z čistých pramenů, potůčků, studánek a obecních studen. Dnes každému teče voda z kohoutku. Její kvalita ale není vždy stoprocentní. Mnoho domácností se potýká se značnou tvrdostí vody, takže každý ví, že vodní kámen je prevít. Ví to i výrobci zařízení pro zvyšování kvality vody a tak je tento problém celkem snadno řešitelný.

Bezbariérová kuchyňská linka na míru

Domácnosti jsou dnes často upravovány na bezbariérové prostory pro seniory, či osoby pohybovým omezením. Stavební úpravy je vhodné provést s profesionály, kteří dodrží příslušné normy a zajistí bezpečný provoz v nových místnostech. Pokud jde o kulinářství, je to oblíbený koníček, mnohdy celoživotní a je jistě žádoucí usnadnit přístup k vaření a pečení všem, koho skutečně baví. V rámci rodiny se tak může i nadále realizovat a zachová si soběstačnost.

Moderní obklady a dlažby

Společnost RIVESTI s.r.o. se zabývá prodejem velkoformátových italských obkladů a dlažeb, používaných pro současnou moderní architekturu. Italský design vždy určoval terndy u většiny prvků, které nás obklopují. Není tomu jinak v oblasti keramických obkladů. V Itálii se používají nejmodernější technologie, které umožňují výrábět obklady například v rozměrech 3 x 1 m. Tyto technologie výroby jsou velmi nákladné a společnosti neustále investují do dalšího vývoje, to spolu s náklady na dokonalou prezentaci posunuje cenovou relaci, která je ale zákazníkovi „vrácena“ v celkovém dojmu z hotových prostor.

Jak vybírat hrnce do moderní kuchyně?

Když pomineme kuchyňský nábytek a velké spotřebiče, tak jedním z nejdůležitějších druhů vybavení každé kuchyně je kuchyňské nádobí. Tedy konkrétně nádobí na vaření – hrnce a pánve. Bez nich by se nedal připravit žádný pokrm. Mají také velký vliv na kvalitu vaření, rychlost a efektivitu, ale dokonce i na design celé místnosti. Jak vybírat hrnce do moderních kuchyní? Existuje pár základních pravidel.

Ideální topení do koupelny

Většina z nás sní o tom, aby mu v koupelně bylo pěkně teploučko od nohou. Jenže každý nemá peníze na podlahové vytápění. Ač je jednou z velmi efektivních řešeních a v závěru přinese i řadu úspor, lidé se bojí změn týkajících se rekonstrukce koupelny. V rámci moderního vytápění koupelny není však jedinou možností.

Světlíky - ideální způsob, jak ušetřit za osvětlení

Pokrok ve způsobu osvětlení interiérů je v posledních letech neuvěřitelný. Moderní úsporná svítidla mají mnoho užitečných vlastností, ovšem nikdy se nemohou vyrovnat přirozenému dennímu světlu, které je nejen příjemné, ale také zdravé pro náš zrak. 

Plíseň dokáže překvapit i v zimě, naučte se s ní bojovat

Plísně jsou častým jevem v našich domácnostech. Někdo by si mohl myslet, že plísně a houby potřebují ke svému životu hlavně teplo a vlhko, takže se jim daří nejlépe v létě. Ovšem právě v zimě, kdy se v bytě topí, vás plísně mohou nemile překvapit.

Kamenné obklady se snadno postarají o luxusní vzhled

Přírodní kámen je jedním z nejvyhledávanějších luxusních prvků na domě a skvělou zprávou je, že jeho ceny stále klesají. Ačkoliv se kámen, jakožto stavební materiál, začal v minulých letech pomalu vytrácet, nyní se stále více vrací do módy.

Jak postupovat, aby rekonstrukce kuchyně neskončila fiaskem

Kuchyně je středem celé domácnosti a zároveň nejnavštěvovanější místností v interiéru. Jelikož se jedná o prostor, do jehož rekonstrukcí putují největší investice, je zapotřebí stanovit inteligentní strategii, která povede k dokonalému výsledku.

Drátěný program pro koupelnu i kuchyň

Dnešní moderní bydlení je založeno jednak na úspornosti, a jednak na netradičních materiálech. Jedním z velice praktických moderních prvků v interiéru je drátěný program.