Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Ideální topení do koupelny

Většina z nás sní o tom, aby mu v koupelně bylo pěkně teploučko od nohou. Jenže každý nemá peníze na podlahové vytápění. Ač je jednou z velmi efektivních řešeních a v závěru přinese i řadu úspor, lidé se bojí změn týkajících se rekonstrukce koupelny. V rámci moderního vytápění koupelny není však jedinou možností.

Pěknou změnu přinesou i atraktivní topné žebříky a panely

U nich je však otázkou velikost, malé topení nemusí koupelně stačit. Velkoplošně je v tomto ohledu lepší topení v podlaze, kde se dá mimo jiné regulovat teplota vyhřátí. Večer si nastavíte, na kolik chcete, aby se koupelna vyhřála a ráno nevstáváte do zimy. Je to velmi příjemná záležitost. Lidé tak často vymýšlejí nejrůznější kombinace, není tedy výjimkou obojí. Centrálním topením je to podlahové, ale u sprchového koutu nebo vany je umístěna ještě topná spirála. 

Úskalí radiátorů napojených na centrální otopnou soustavu je všem asi jasné. Když končí topná sezóna, nepřitopíte si a člověk si rád užívá teplo i koncem jara nebo začátkem podzimu, je to individuální. Popularitu si v tomto ohledu získávají elektrické otopné žebříky. Jsou zlatým středem mezi radiátory centrální soustavy a podlahovým vytápěním. 

Dají se koupit za příznivé ceny, jsou plně funkční, akorát pozor na jejich tloušťku a velikost. Tenké spirály jsou spíše o designu. Sice na nich uschne ručník, ale to je téměř vše. Takže také v topení je potřeba najít ten ideální rozměr, tvar a velikost. 

Možná by vás ještě mohla zajímat barva a materiál otopných těles a spirál. Ač jich je na výběr několik desítek, stejně velí koupelně nejvíce bílá. Designéři však dávají vyniknout také nerez materiálu. Ten je oproti bílé zase dominantní a doslova září. Topení je tak v tom druhém případě nepřehlédnutelné. 

Novinkou je topení z přírodního kamene

Deska z mramoru v kamenném pojetí by mohla být zajímavým prototypem luxusu rovněž ve vaší koupelně. Společně s dřevem tak tvoří dokonalou kompilaci a v takové koupelně vám bude akorát, ani teplo či zima. A mají ještě jednu výhodu, teplo sálají, ale nevíří prach.