Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Rekonstrukce kuchyně

Renovace kuchyně bez bourání aneb 4 tipy jak na to

Kuchyně je ve své podstatě spotřebním materiálem, který se užívá a časem chtě nechtě opotřebovává. Zpravidla však není třeba měnit celou kuchyni, ale často stačí renovace svépomocí, která je nejen méně nákladná, ale může být i velmi zábavná. Ze zastaralé kuchyně lze navíc udělat opět moderní linku, která oživí váš interiér.

 

Vytoužená kuchyně

Kuchyně jako vystřižená z katalogu nemusí být pouhým snem. Zařizujete novou kuchyni, máte jistou představu, ale sami se neodvážíte, se do změny vrhnout. V tomto případě neváhejte zainvestovat a kontaktovat některého bytového architekta. Peníze takto vyložené se vám několikrát vrátí. Není vůbec jednoduché zařídit vše tak, aby společně všechny detaily ladily a výsledek byl smysluplný a praktický. Pokud něco vybudujete a plynutím času zjistíte, že vám to nevyhovuje, bude vás to stát spoustu času a peněz, to napravit.

Rovná nebo rohová kuchyně

Ať už se chystáte upravit stávající kuchyň nebo plánujete či už stavíte kuchyň úplně novou, dobře si promyslete, pro jaký tvar kuchyně se rozhodnete.

7 tipů, jak vyřešit rohovou polici kuchyňské linky

Pokud jste někdy měli rohovou kuchyň nebo zrovna tento problém řešíte, určitě víte, že roh v kuchyni je vždy oříšek. Pro efektivní využití prostoru jsme pro vás připravili pár tipů, které jistě oceníte a zároveň vám pomohou s rozhodováním.

Výhody kuchyně na míru

Největší výhodou kuchyně na míru je možnost zcela libovolně určit barvu a dekor materiálu. V závislosti na prostoru, který máte k dispozici, a na způsobu uspořádání jednotlivých prvků můžete naplánovat řadovou, rohovou, ostrovní nebo dokonce poloostrovní kuchyni.

Co dát za kuchyňskou linku

Kuchyňskou linku je možné dozdobit klasickými obklady, ale také zajímavými materiály. Používá se štípaný kámen, nebo terakota, která imituje cihly. Další možností jsou skleněné obklady, které jsou v různých barvách a vzorech. Populární je také MFD deska v povrchové úpravě laminací. Snadno se udržuje a nařeže se z jedné desky, takže nevzniknou spáry. Hodí se využít stejnou barvu a dekor, jako je pracovní deska. Často je používané také linoleum, které je velmi odolné a dostupné.

Teče vám oranžová voda z kohoutku?

Voda je nejdůležitější kapalinou na Zemi. Pro někoho bohužel, pro jiného naštěstí, je pryč doba, kdy lidé používali vodu z čistých pramenů, potůčků, studánek a obecních studen. Dnes každému teče voda z kohoutku. Její kvalita ale není vždy stoprocentní. Mnoho domácností se potýká se značnou tvrdostí vody, takže každý ví, že vodní kámen je prevít. Ví to i výrobci zařízení pro zvyšování kvality vody a tak je tento problém celkem snadno řešitelný.

Bezbariérová kuchyňská linka na míru

Domácnosti jsou dnes často upravovány na bezbariérové prostory pro seniory, či osoby pohybovým omezením. Stavební úpravy je vhodné provést s profesionály, kteří dodrží příslušné normy a zajistí bezpečný provoz v nových místnostech. Pokud jde o kulinářství, je to oblíbený koníček, mnohdy celoživotní a je jistě žádoucí usnadnit přístup k vaření a pečení všem, koho skutečně baví. V rámci rodiny se tak může i nadále realizovat a zachová si soběstačnost.

Jak postupovat, aby rekonstrukce kuchyně neskončila fiaskem

Kuchyně je středem celé domácnosti a zároveň nejnavštěvovanější místností v interiéru. Jelikož se jedná o prostor, do jehož rekonstrukcí putují největší investice, je zapotřebí stanovit inteligentní strategii, která povede k dokonalému výsledku.