Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Rovná nebo rohová kuchyně

Správné uspořádání kuchyně je velice důležité. Funkční a pohodlná kuchyň, která je dobře uspořádaná, značně zrychlí vaši práci a usnadní vaše fungování v kuchyni. Ať už se chystáte upravit stávající kuchyň nebo plánujete či už stavíte kuchyň úplně novou, dobře si promyslete, pro jaký tvar kuchyně se rozhodnete.

Jak vybrat ideální tvar kuchyně?

Tvar kuchyně by se především měl odvíjet od prostorového uspořádání místnosti i okolního prostoru, od toho, kde jsou okna a dveře, ale i připojení na vodu a na odpad, od dispozice digestoře a od případného propojení s jídelnou. Pokud však dům stavíte nebo jste se pustili do zásadní rekonstrukce, můžete ovlivnit i toto a zařídit si kuchyň přesně podle gusta. Přesto zvolit ideální tvar kuchyně může být pro mnoho z nás docela oříšek.

Rovná kuchyně není jen do velkých prostor

Většina lidí se domnívá, že rovná kuchyň je vhodná pouze a výhradně do velkých prostorů. To ale vůbec nemusí být podmínkou. Naopak. Perfektně se v ní zorientujete i v menších místnostech. Máte totiž vždy vše po ruce. Do malých prostor se ale rozhodně nehodí rohová kuchyňská linka. Ta je mnohem praktičtější pro střední anebo velké kuchyně. Po ruce tak máte dostatečný úložný prostor a vejdou se tam i vestavěné spotřebiče. Taková kuchyň ve tvaru písmene L nebo U vám pak poskytne dost místa na přípravu a zpracování různých druhů surovin a vždy bude vypadat upraveně a přehledně.

Rohová kuchyň je ideální pro spojení s obývacím pokojem

Rohová kuchyňská linka je pak rozhodně ideální volbou pro domácnosti, kde je kuchyně spojena s obývacím pokojem. Je však třeba zvážit to, že vám tím doma vznikne také otevřený prostor, do kterého je vidět. A tak je třeba se stále snažit, aby bylo v kuchyni pořád uklizeno.

Kuchyně na míru

Nejste si jisti, jaký typ a tvar kuchyně by se hodil k vám domů? Oslovte Kuchyňské studio Maria Praha.

Jejich kvalitní kuchyně na míru v Praze i v širokém okolí zdobí již mnoho krásných domů a bytů. I vy se můžete stát jejich dalšími spokojenými klienty. Velmi dobře vědí, že profesionálně zpracovaný návrh kuchyně je základním předpokladem úspěchu. Teprve je-li vše správně proměřeno a zaměřeno, mohou pro vás vymyslet dokonalý tvar kuchyně. Pomohou vám zvolit to správné dispoziční řešení právě pro vaši kuchyň. Promyšlená kuchyň z dílny Kuchyňského studia Maria vám ušetří spoustu času i námahy při vaření.

Fotografie