Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Komponenty do koupelen a kuchyní

Jaké vybavení by nemělo chybět v žádné kuchyni?

Kuchyňského vybavení existuje na trhu nepřeberné množství. Ve všech vychytávkách a jednotlivých pomůckách se často vyznají jen ti nejzkušenější šéfkuchaři. Pokud se nechystáte na dráhu profesionálního kuchaře, pak se lze řídit jednoduchými poučkami, které vám představíme v dnešním článku. Ať už tedy zařizujete svou první kuchyň nebo si chcete zrevidovat své stávající vybavení, náš článek vám poskytne pár důležitých rad, abyste nepodlehli nákupnímu šílenství a zároveň abyste při prvním vaření nezjistili, že nemáte půlku základních věcí.

Vybíráme myčku aneb jaké faktory jsou ty nejdůležitější

Do nové nebo rekonstruované kuchyně patří bezpochyby i vylepšené vybavení. Přístrojem, bez kterého si už dnes většina z nás nedokáže představit život, je myčka. Její hlavní předností je nejen úspora času, ale i úspora finančních prostředků. Je totiž dokázáno, že při ručním mytí spotřebujeme více vody, než je tomu při mytí nádobí v myčce. Navíc i samotná spotřeba elektrické energie je velmi nízká a nezatíží vaši peněženku. To, jaký konkrétní typ vybrat, však záleží na spoustě dalších faktorů, od rozměrů až po speciální funkce.

Chytrá toaleta nebo zcela nová úroveň osobní hygieny

Záchod je nedílnou součástí každé domácnosti a velmi často i koupelny, která je právě s toaletou spojena. Technologický pokrok nevynechal ani tuto oblast a dnes lze na trhu najít tzv. chytrou toaletu. Její kouzlo, ale nespočívá jen v samotných funkcích, ale i v dokonalé péči o pokožku a v úspoře vody. Ať už tedy jste nebo nejste milovníky pokrokových vychytávek tento druh toalety vás jistě nadchne. Své benefity má totiž pro každého člena domácnosti.

Vakuovačka – déle čerstvé potraviny plné chutí

Každý z nás několikrát do roka zažije situaci, že má přebytky určitých potravin. Kromě zmražení existuje však další způsob, jak efektivně potraviny uchovat, a to je vakuování. Nejefektivnější způsob skladování, který nejen ušetří místo, ale udrží potraviny déle čerstvé a zároveň uchová i jejich aroma a nutriční hodnoty. Pojďme se společně podívat na výhody tohoto přístroje a jeho základní parametry a dejte sbohem plýtvání.

Sušička potravin jako užitečný pomocník do každé domácnosti

Ať už jste nadšení zahrádkáři nebo si jen rádi připravujete vlastní svačiny, je pro vás sušička potravin ideálním pomocníkem. Nejen, že dokáže nasušit úrodu z vaší zahrádky, ale hravě si poradí i s houbami nebo dokonce i masem. Jak vybrat ten nejlepší tip a vyznat se v záplavě funkcí a tvarů? To vám přiblížíme v našem dnešním článku.

Vařící voda nemusí být jen z konvice aneb chytré řešení v podobě vodovodní baterie s ohřevem

Kolikrát denně si vaříte kávu nebo čaj? Zejména v období zimy, ale i v dalších obdobích jistě několikrát denně. Rychlovarné konvice sice podle svého názvu připraví horkou vodu rychle, ale ne zcela okamžitě. Vždy musíte chvíli vydržet. Teď si ale představte, že byste vůbec nemuseli na horkou vodu čekat a mohli jí mít v mžiku, a to ještě navíc s bonusem úspory energií, vody a vašeho času. Výrobci vodovodních baterií přišli nedávno s novým typem úžasného kuchyňského pomocníka, díky kterému budete mít teplou vodu ihned k dispozici. Vodovodní baterie s ohřevem vody je zkrátka nezbytnost jak u vás doma, tak i na chatě nebo v zahradním domku. Přesvědčte se sami!

Moderní obklady a dlažby

Společnost RIVESTI s.r.o. se zabývá prodejem velkoformátových italských obkladů a dlažeb, používaných pro současnou moderní architekturu. Italský design vždy určoval terndy u většiny prvků, které nás obklopují. Není tomu jinak v oblasti keramických obkladů. V Itálii se používají nejmodernější technologie, které umožňují výrábět obklady například v rozměrech 3 x 1 m. Tyto technologie výroby jsou velmi nákladné a společnosti neustále investují do dalšího vývoje, to spolu s náklady na dokonalou prezentaci posunuje cenovou relaci, která je ale zákazníkovi „vrácena“ v celkovém dojmu z hotových prostor.

Drátěný program pro koupelnu i kuchyň

Dnešní moderní bydlení je založeno jednak na úspornosti, a jednak na netradičních materiálech. Jedním z velice praktických moderních prvků v interiéru je drátěný program.