Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Chytrá toaleta nebo zcela nová úroveň osobní hygieny

Záchod je nedílnou součástí každé domácnosti a velmi často i koupelny, která je právě s toaletou spojena. Technologický pokrok nevynechal ani tuto oblast a dnes lze na trhu najít tzv. chytrou toaletu. Její kouzlo, ale nespočívá jen v samotných funkcích, ale i v dokonalé péči o pokožku a v úspoře vody. Ať už tedy jste nebo nejste milovníky pokrokových vychytávek tento druh toalety vás jistě nadchne. Své benefity má totiž pro každého člena domácnosti.

Pokrok nelze zastavit

Svět jde neustále dopředu a každá věc se postupně zdokonaluje. Díky svým chytrým telefonům můžeme ovládat svá auta, ale i celou svou domácnost. Výjimkou není ani sanitární průmysl, kde výrobci přišli s unikátní toaletou, která v sobě skrývá řadu benefitů. Možná si říkáte, že komfortní a chytrá toaleta je zbytečností, ale opak je pravdou. Přece jen se odhaduje, že každý člověk stráví průměrně rok a půl života na záchodě. A to už je nějaká doba. Proč si tento čas tedy nezpříjemnit a nedopřát si komfort i v této oblasti?

Čistota je půl zdraví

Asi nikomu nemusíme vysvětlovat, že koupelna s toaletou jsou místa, kde se vyskytuje nejvíce bakterií a virů, a proto je nutné dbát na maximální čistotu. Chytré toalety mají však speciální technologie, které vám s úklidem pomohou a zároveň zajistí, aby vaše toaleta vypadala neustále jako nová. Nemusíte tak řešit ani žádné usazování vodního kamene či nežádoucí zabarvení, které se dříve nebo později obvykle objeví na každém WC.

Většina výrobců sází na antibakteriální glazuru, která se pyšní dlouholetou životností a zároveň aktivně potlačuje nežádoucí bakterie. Kromě specifické glazury mají chytré toalety i propracovanější systém splachování, který pojme celou mísu a díky tomu nikde nezůstanou usazené nečistoty. Nespornou výhodou je taktéž fakt, že výrobci mysleli i na úsporu vody, kdy oproti klasickým toaletám slibují na jedno spláchnutí úsporu až 1 litr. A to se nejen v dnešní době zcela jistě vyplatí!

Stejně jako další moderní zařízení má chytré WC i funkci samočištění, kdy se záchod sám vyčistí i bez vaší pomoci. To platí nejen pro samotnou toaletu, ale i její další komponenty jako jsou jednotlivé sprchové hlavice.

O čistotě však lze hovořit i ve smyslu pro naši pokožku. V našich podmínkách se zpravidla pro osobní hygienu využívá toaletní papír. Jinde ve světě však spíše, než papír používají právě samotnou vodu. A není divu. Přece jen, když máme špinavé ruce, tak jako nejlepší se jeví odstranění pomocí vody a stejné je tomu i v případě osobní hygieny. Navíc vše je jen o zvyku. Dokonalý komfort s maximální čistotou vás rychle přesvědčí, že toaletní papír je zbytečný. Po každém vykonání potřeby totiž po očistě přijde na řadu ještě vysoušeč, který zajistí dokonalé dokončení osobní hygieny.

Ty nejpokročilejší záchody totiž nabízí dokonalé řešení pro každou pokožku. Kromě nastavitelné teploty vody, lze přizpůsobit i tlak sprchových ramen a jejich směr. Pro dámské osazenstvo má WC navíc i speciální oddělená ramena, které jsou maximálně šetrné k intimním partiím a přizpůsobena právě ženských potřebám.

Nepřeberné množství funkcí

Kromě dokonalé čistoty a úspory vody mají moderní toalety spoustu dalších benefitů. Zásadní je propojení s chytrým telefonem, kde si lze nastavit ideální program přímo podle vašich potřeb. Kromě intenzity a teploty si lze navolit i závěrečnou masáž nebo vyhřívání prkénka. Zkrátka každá návštěva toalety pro vás od teď bude jedinečnou událostí. Ovládací panel je však u většiny záchodů i na jejich těle nebo ve formě ovladače. V případě, že tedy nevlastníte chytrý mobilní telefon, nemusíte se bát, že byste o potěšení z personalizovaného nastavení přišli.

Další velmi užitečnou funkcí je potlačování zápachu. I když dnes většina domácností má ventilátor, chytrá toaleta je kromě jiného vybavena i svým vlastním odvětráváním, které zajistí, že žádný zápach se nedostane do okolního vzduchu. Naprostou samozřejmostí, které taktéž velmi napomáhá s redukcí bakterií je automatické otevírání a zavírání poklopu WC. Záchod sám detekuje, že se k němu někdo blíží a automaticky otevře sedátko. Po dokončení potřeby ho opět zavře a vy se tak záchodu nemusíte ani dotknout. Pokud navíc jdete na záchod v noci a po tmě, toaleta zapne příjemné noční osvětlení, které oceníte nejen vy, ale i vaše ratolesti.

Minimalistický design

I když nabídka na trhu zatím není tak široká jako u ostatních druhů toalet, vždy se jedná o elegantní toalety, které dokonale zapadnou do každé moderní domácnosti. Stejně jako u ostatních WC je instalace velmi jednoduchá a poradí si s ní snadno každý instalatér.

Fotografie