Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Vařící voda nemusí být jen z konvice aneb chytré řešení v podobě vodovodní baterie s ohřevem

Kolikrát denně si vaříte kávu nebo čaj? Zejména v období zimy, ale i v dalších obdobích jistě několikrát denně. Rychlovarné konvice sice podle svého názvu připraví horkou vodu rychle, ale ne zcela okamžitě. Vždy musíte chvíli vydržet. Teď si ale představte, že byste vůbec nemuseli na horkou vodu čekat a mohli jí mít v mžiku, a to ještě navíc s bonusem úspory energií, vody a vašeho času. Výrobci vodovodních baterií přišli nedávno s novým typem úžasného kuchyňského pomocníka, díky kterému budete mít teplou vodu ihned k dispozici. Vodovodní baterie s ohřevem vody je zkrátka nezbytnost jak u vás doma, tak i na chatě nebo v zahradním domku. Přesvědčte se sami!

Horká voda na počkání v kuchyni i koupelně

Vodovodní baterie s ohřevem vody vypadá jako klasická baterie. Stejně jako u té i u této „vychytávky“ je možné si vybrat z nespočtu druhů designu. Jediný rozdíl spočívá v tom, že pod dřez, tj. do kuchyňské skříňky, kde by se normálně skrývaly odpadní hadice, se navíc umístí malý bojler. Nic vám tedy nebude nikde překážet, ale zároveň budete mít možnost natočit si horkou vodu zcela bez čekání. V závislosti na konkrétních výrobcích vodovodních baterií existují různé velikosti bojlerů. Podle potřeby vaší domácnosti si tedy můžete vybrat variantu, která vám bude velikostně a co se objemu týče, nejvíce vyhovovat. Nemusíte se však bát, že by se vám bojler pod dřez nevešel. I ty největší velikosti by se měly do klasické kuchyně bez problému vejít. Mimo jiné vodovodní baterii s ohřevem vody, můžete mít kromě kuchyně i v koupelnách. Tam opět stačí chytře umístit bojler do umyvadlové skříňky a máte vystaráno.

Ne jeden, ale hned tři benefity

  1. 100 °C po stisknutí jediného tlačítka

Díky nejnovějším technologiím můžete zapomenout na varnou konvici. Ušetříte tak místo nejen na kuchyňské lince. Ať už si chcete zalít čaj, kávu, uvařit těstoviny nebo jen blanšírovat zeleninu, díky vodovodní baterii s ohřevem vody to nebylo nikdy snazší. Navíc blanšírování zeleniny je často otázkou pár minut a pokud dobu ponoru do horké vody přetáhnete, ochudíte se tak o důležité vitamíny a minerály. Namísto hrnce a hlídání teploty vody můžete blanšírovat téměř na počkání. Tak je to snadné!

  1. Úspora nákladů

Každému z nás se určitě minimálně jednou stalo, že uvařil více vody na čaj, než bylo potřeba. Co ale pak se zbytkem vody? Buď ji uvaříte později znovu, nebo ji jako většina lidí vylijete. Toto plýtvání je nejen neekologické, ale v současné době i finančně náročné. A když k tomu, ještě přičteme náklady na ohřev vody skrze elektrickou energii, zjistíte, že i vzhledem k vyšší pořizovací ceně se tato unikátní baterii vyplatí. Bojlery mají úspornou energetickou třídu a řadí se tak mezi méně nákladné zařízení, než je samotná rychlovarná konvice. V době dovolené se navíc některé typy baterií s ohřevem mohou pyšnit funkcí prázdninového režimu. To znamená, že teplota vody v bojleru je nízká a není spuštěno její automatické dohřívání do vařící vody.

  1. Sterilizace a hygiena především

Pokud máte děti určitě si vzpomínáte na vyvařování dudlíků nebo dětských lahví. Jedná se o proces, který je sice jednoduchý, ale v celodenním shonu na něj nemusí zbývat čas. Nejen pro maminky s dětmi je tedy baterie s ohřevem vody ideálním pomocníkem.

Možná vás po přečtení textu napadne, jak je zajištěna bezpečnost. Zejména pokud máte malé děti, je to velmi relevantní otázka. Pro většinu výrobců je bezpečí na prvním místě, a proto mají některé druhy baterií dětskou pojistku, která zabraňuje nechtěnému spuštění vařící vody. Baterie se navíc nikdy nezahřeje tak, aby při dotyku mohla vás nebo vaše ratolesti popálit.

Vyzkoušejte chytré inovace a ušetřete svůj čas i peněženku!

Fotografie