Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Moderní obklady a dlažby

Společnost RIVESTI s.r.o. se zabývá prodejem velkoformátových italských obkladů a dlažeb, používaných pro současnou moderní architekturu. Italský design vždy určoval terndy u většiny prvků, které nás obklopují. Není tomu jinak v oblasti keramických obkladů. V Itálii se používají nejmodernější technologie, které umožňují výrábět obklady například v rozměrech 3 x 1 m. Tyto technologie výroby jsou velmi nákladné a společnosti neustále investují do dalšího vývoje, to spolu s náklady na dokonalou prezentaci posunuje cenovou relaci, která je ale zákazníkovi „vrácena“ v celkovém dojmu z hotových prostor.

Firma RIVESTI vybírá navíc pouze přední italské výrobce, kteří nabízí luxusní materiály v tom nejhezčím či netradičním designu.

Současnými trendy v obkladech a dlažbách je použití přírodních odstínů barev a  velké formáty s možností minimální spáry 1,8 – 2 mm na stěnách. Stále jsou využívaný dlažby použité i na stěnách. Standardem v oblasti obkladů se již staly formáty 40 x 80 cm či 30 x 90 cm. Neobkládá se těmito materiály až po strop, ale obklad může být použit na nejnutnějších plochách a zbytek je ponechán v malbě. Koupelna je tak vzdušná a zákazník šetří i za obklady a práci.

V nabídce materiálů jsou opět obklady s kresbou mramoru, tentokrát ve větších formátech, které je možné doplnit do modernějšího interiéru a osadit hranatými zařizovacími prvky, například minimalistickými umyvadly na desce. Dále jsou oblíbené dlažby s dokonalou kresbou dřeva ve formátech 20 x 90 a ideálně 20 x 120 či 25 x 150 cm. Tyto dlažby se výborně hodí i do koupelny a obklad sprchového koutu z dlažby v imitaci dřeva, která přechází na stěnu z podlahy, vypadá lpříjemně a povrch je samozřejmě odolný. Kvalitní dlažbu v imitaci dřeva můžete v protiskluzové verzi použít i na terase a tak ještě více opticky propojit prostory stavby. Jako ve všem i zde jsou rozdíly. Dlažba za 350 Kč nevypadá jako dlažba za 1.500 Kč ale rozhodnutí je vždy na zákazníkovi.

Jako kuchyňské obklady se používá luxusní obklad 3 x 1 m se kterým nejsou u kuchyňské linky žádné spáry a tento materiál (který je ve skutečnosti dlažba) je navíc možné použít jako pracovní plochu či na čela dvířek a šuplíků. V tomto stylu je zajímavá kresba v provedení bílý lesklý mramor.

Cenové relace těchto obkladů v lesku začínají na 3.990 Kč za metr čtverečný a končí na 6.500 Kč a v produkci je má pouze pár nejlepších výrobců.

V nabídce jsou již dlouhodobě venkovní dlažby s tloušťkou 2 cm, pro suchou pokládku na tzv. terče. Na počátku byly vyráběny tyto dlažby pouze v rozměru 60x60 cm. Nyní společnost RIVESTI nabízí i rozměry 60x120 cm nebo 20 a 40 x 120 pro venkovní 2 cm dlažby v imitaci dřeva. Všechny tyto typy je možné položit i volně do trávy a tvarovat tak přístupové cesty. Dlažby dodáváme i k bazénům a vytvářejí dokonalý efekt oproti často používaným betonovým čtvercům a jsou méně nákladné a praktičtější než skutečné dřevo.

Pro zájemce o netradiční materiály jsou připraveny retro dlažby v provedení esagon či imitace cihlových pásků. Jelikož se ale firma RIVESTI již od počátku zaměřuje na minimalistický design, nechybí zde tradiční šedé dlažby v betonovém designu a velkých formátech a to až 1 x 3 metry. U těchto materiálů je velmi důležitá řemeslná práce a používané vybavení pro obkladače. V nabídce firmy RIVESTI je například řezačka pro obklady v rozměru 3 x 1 m nebo diamantové kotouče s prodlouženou trvanlivostí a vrtáky do tvrdých gres dlažeb.

Společnost RIVESTI s.r.o. se dále zabývá dodávkami sanitárního vybavení. V sortimentu jsou mimo jiné například tyto položky: německý koupelnový nábytek, koupelnové baterie TRES, KLUDI, HANSGROHE, GROHE, sprchové kouty RIHO, Hüppe, designové hranaté WC, zajímavá umyvadla KERAMAG,KOLO, VILLEROY&BOCH, umyvadla na desku, koupelnové doplňky, zrcadla a zvětšovací LED zrcadla. Pro prostorné koupelny jsou v nabídce i vany do prostoru.

Zakázkově jsou dodávány grafické služby jako jsou vizualizace koupelen, stavební projekty, návrhy interiérů. Studio pro konzultace má plochu 100 m2.  Zákazníci jsou většinou objednání předem. Konzultace koupelny například trvá dvě hodiny, proto je objednání i doporučeno.  Konzultace je možné provést i ve studiu v Brně či Praze. Ve většině studií naleznete pouze prodavače vybavení, zde máte možnost konzultovat materiály s lidmi, kteří rozumí současnému designu.  

Fotografie