Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Co dát za kuchyňskou linku

Kuchyňskou linku je možné dozdobit klasickými obklady, ale také zajímavými materiály. Používá se štípaný kámen, nebo terakota, která imituje cihly. Další možností jsou skleněné obklady, které jsou v různých barvách a vzorech. Populární je také MFD deska v povrchové úpravě laminací. Snadno se udržuje a nařeže se z jedné desky, takže nevzniknou spáry. Hodí se využít stejnou barvu a dekor, jako je pracovní deska. Často je používané také linoleum, které je velmi odolné a dostupné.
Do kuchyní v industriálním stylu se hodí také betonová stěrka, která je k sehnání v několika barevných variantách, a je dobře odolná vodě a mastnotě.

V barevných kombinacích je oblíbená černo-bílá, která je trendy. Také skleněný povrch je velmi moderní, a dostupný v různých odstínech, vzhledem k tvrzenému sklu je i velmi pevný a bezpečný pro práci na lince. Také linoleum je dostupné v mnoha barvách a vzorech, stejně jako může být použité na různé povrchy v kuchyni. Oblíbená je bílá barva, která se nabízí v použití umělého kamene, bílého keramického obkladu, či již zmíněného bílého mléčného skla. Různé barvy nabízí také tapety, které jsou voděodolné a dobře udržitelné.

Pro originální kuchyně je možné vyrobit stěnu z upraveného korku, z voděodolné malby, z přírodních materiálů, či imitací. Zajímavé mohou být stěny ze sklenic či plechovek. Fantazii se meze nekladou, je však nutné myslet na to, že za kuchyňskou linku může zatékat, a vše je nutné tedy dobře utěsnit. Barevnost kuchyně je dobré volit optimistickými, veselými barvami, které pozvednou celý jídelní i pracovní prostor.

Do společného vaření se dnes pouští celé rodiny, děti s rodiči, či s přáteli. Je tedy jasné, že je trend vytvořit si v kuchyni pěkný, originální a tvůrčí prostor pro vaření, pečení i zdobení vlastních výrobků.

Fotografie