Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Bezbariérová kuchyňská linka na míru

Domácnosti jsou dnes často upravovány na bezbariérové prostory pro seniory, či osoby pohybovým omezením. Stavební úpravy je vhodné provést s profesionály, kteří dodrží příslušné normy a zajistí bezpečný provoz v nových místnostech. Pokud jde o kulinářství, je to oblíbený koníček, mnohdy celoživotní a je jistě žádoucí usnadnit přístup k vaření a pečení všem, koho skutečně baví. V rámci rodiny se tak může i nadále realizovat a zachová si soběstačnost.

Základem úprav bývá snížená varná deska a pracovní deska. Pod deskou je volný prostor pro invalidní vozík. Celkový prostor kuchyně je nutné uvolnit na možné otočení vozíčku o 360 stupňů a vybavit jej madly po stěnách. Také na podlaze se použije protiskluzový povrch, který zabrání pádům. Někde je potřeba upravit šířku dveří pro vozík, aby mohl bezpečně projet.

Místo výsuvů na uschování potravin se osvědčují plnovýsuvné pojezdy, snadno přístupné z boku. Do dřezu se instaluje páková baterie, s vysunovací sprchou, pro snadné umývání velkých a těžkých kusů nádobí. Myčku je vhodné instalovat do zvýšené pozice, aby se člověk nemusel ohýbat. Lednice se používají nižších výšek, aby pro vozíčkáře byl celý prostor dobře dostupný. V tomto případě se vyplatí objednat si nábytek na míru a kuchyně se tak stane dobře dostupnou a je v ní radost vařit.

Pokud hledáte kuchyni na míru, obraťte se na naši firmu, u nás se můžete spolehnout na pečlivou montáž a dlouhou životnost nábytku a zařizovacích předmětů. Zvolíme spolu vhodnou výšku pracovní desky i skříněk, vybereme si materiály na dvířka, zvolíte si matné či lesklé dvířka a získáte účelně vyřešený prostor. Optimální kuchyně se vyznačuje funkčností a vkusným designem, který bude jeho majitele provázet po mnoho dalších let při tvůrčích kulinářských experimentech.

Fotografie