Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Renovace kuchyně bez bourání aneb 4 tipy jak na to

Kuchyně je ve své podstatě spotřebním materiálem, který se užívá a časem chtě nechtě opotřebovává. Zpravidla však není třeba měnit celou kuchyni, ale často stačí renovace svépomocí, která je nejen méně nákladná, ale může být i velmi zábavná. Ze zastaralé kuchyně lze navíc udělat opět moderní linku, která oživí váš interiér.

  1. Renovace dvířek

Největší část kuchyně tvoří její dvířka. Ty mohou být zašlá jak z důvodu vnějších vlivů, tak z důvodu každodenního používání. Velmi snadno je sehnat šikovného truhláře a vyměnit dvířka za nové nebo přistoupit k renovaci pomocí samolepících folií. Ty jsou dostupné v různých designech a barvách a snadno tak změníte celý vzhled kuchyně. Změnu dvířek lze dokončit výměnou úchytek, které snadno přizpůsobíte novému dekoru dvířek.

  1. Výměna pracovních desek

Kromě dvířek je další velmi opotřebovanou částí kuchyně samotná pracovní deska. Tu lze velmi snadno vyměnit. Stačí si jen nechat seříznout novou a přistoupit k výměně. Chcete-li desku, která vám vydrží i několik desítek let, zkuste se podívat na kamenné a masivní typy. Pořizovací cena je sice dražší, ale ve výsledku se tato investice jistě vyplatí.

  1. Nový obklad dokáže divy

Stejně jako lze snadno přistoupit k výměně dvířek a desek, je snadné vyměnit i obklady. Zvolit lze navíc nejen klasické obložení, ale lze se inspirovat i nejnovějšími trendy. Co třeba taková betonová stěrka, imitace cihel nebo dřevěná deska v barvě pracovní linky? Více o dalších možnostech vám přiblíží jeden z našich minulých článků. 

  1. Experimentujte s dekoracemi

Posledním tipem je vylepšení kuchyně pomocí dekorací. Nové kořenky, textilie, květiny a další potřebné vybavení v jednotném designu vytvoříte z kuchyně útulný prostor, kde bude radost nejen vařit, ale i trávit čas. Často stačí opravdu málo a kuchyně krásně prokoukne. 

Rekonstrukce kuchyně svépomocí je cestou plnou výzev i odměn. Máte-li však správný plán, jasné cíle a dostatek trpělivosti, můžete svou kuchyni snadno proměnit v prostoru, který nejen plní vaše praktické potřeby, ale bude také odrážet váš osobní styl.

Fotografie