Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

7 tipů, jak vyřešit rohovou polici kuchyňské linky

Pokud jste někdy měli rohovou kuchyň nebo zrovna tento problém řešíte, určitě víte, že roh v kuchyni je vždy oříšek. Pro efektivní využití prostoru jsme pro vás připravili pár tipů, které jistě oceníte a zároveň vám pomohou s rozhodováním.

Rohová skříň s klasickými policemi

Nepotrpíte-li si na moderní řešení, můžete zvolit klasické police. Ty jsou z hlediska úložných prostor největší. Využijete totiž skutečně celou velikost skříňky. Proti hraje fakt, že pokud uložíte nádobí až do rohu, bude jeho vyndávání a manipulace s ním náročnější.

Ledvinky

Ledvinkový systém aneb jedna z nejoblíbenějších variant, která má spoustu benefitů. Jejich hlavní a nespornou výhodou je snadné otevírání a dostupnost všech uložených věcí. Navíc se vyrábějí v nejrůznějších velikostech a tvarech, které se přizpůsobí každé kuchyni.

Otočné police

Dalším velmi oblíbeným řešením jsou otočné police. Ty existují v různých designech a typech. Nejznámější jsou drátěné police nebo plné police. U obou variant je největším benefitem dostupnost uložených věcí a několik pater. Snadno tak do jedné lze uložit hrnce a do dalších pánve či poklice.

Rohový šuplík

Nákladnější, ale velmi zajímavou variantou jsou rohové šuplíky. Ty poskytují efektivní využití rohu a přehled všech uložených věcí. Nevýhodou může být fakt, že tato metoda není vhodná do menších kuchyní. Je totiž nutné počítat s prostorem pro výsuv šuplíků, které se otevírají jako každé jiné šuplíky.

Volný prostor

I volný prostor lze účelně využít. Často je právě do rohu kuchyně umístěn dřez a spodní skříňka tak slouží k odpadnímu systému a prostoru pro odpadkový koš. V tomto případě je však nutné zhodnotit všechny klady a zápory dřezu umístěného v rohu. Největším problémem, který si spousta lidí uvědomí často až při praktickém používání kuchyně, je nenávaznost jednotlivých kuchyňských zón a nedostatek pracovního prostoru k odkládání nádobí a mytí potravin.

Prázdný roh

V případě, že nebojujete s nedostatkem úložného místa a je vaše kuchyně dostatečně velká, můžete zvolit tzv. zaslepený roh. Nevyužijete celý prostor rohu, ale budete mít zásuvky kolem, které v případě velké kuchyně mohou být zcela dostačující.

Výsuvné koše

Na principu výsuvných ledvinek fungují i výsuvné koše. Oproti ledvinkám jsou však hůře přehledné a při přístupu do zadní části koše je nutné nejprve vyskládat přední obsah.

Pokud vám ani náš souhrn nepomohl a nevíte, které řešení bude pro vás nejvhodnější, doporučujeme návštěvu tzv. kuchyně na zkoušku. Jedná se o službu, kde vám pomohou převést váš návrh do reality a vyzkoušíte si, zda je vaše kuchyň uživatelsky přívětivá.

Fotografie