Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Návody a nápady pro každou kuchyň i koupelnu

7 tipů na správnou kuchyňskou hygienu

V moderní době, kdy je zdraví a čistota na prvním místě, se správná kuchyňská hygiena jeví jako základní kámen každé domácnosti. S nárůstem povědomí o přenosu bakterií a virů je čistá kuchyně zkrátka zárukou zdraví celé rodiny. Od mytí rukou po správné skladování potravin, existuje řada zásad, které by měly být dodržovány, aby se minimalizovalo riziko kontaminace jídla a byl zajištěn bezpečný prostor pro přípravu pokrmů. O jaké zásady se konkrétně jedná? To vám prozradí náš dnešní článek.

 

Renovace kuchyně bez bourání aneb 4 tipy jak na to

Kuchyně je ve své podstatě spotřebním materiálem, který se užívá a časem chtě nechtě opotřebovává. Zpravidla však není třeba měnit celou kuchyni, ale často stačí renovace svépomocí, která je nejen méně nákladná, ale může být i velmi zábavná. Ze zastaralé kuchyně lze navíc udělat opět moderní linku, která oživí váš interiér.

 

Jaké vybavení by nemělo chybět v žádné kuchyni?

Kuchyňského vybavení existuje na trhu nepřeberné množství. Ve všech vychytávkách a jednotlivých pomůckách se často vyznají jen ti nejzkušenější šéfkuchaři. Pokud se nechystáte na dráhu profesionálního kuchaře, pak se lze řídit jednoduchými poučkami, které vám představíme v dnešním článku. Ať už tedy zařizujete svou první kuchyň nebo si chcete zrevidovat své stávající vybavení, náš článek vám poskytne pár důležitých rad, abyste nepodlehli nákupnímu šílenství a zároveň abyste při prvním vaření nezjistili, že nemáte půlku základních věcí.

Vytoužená kuchyně

Kuchyně jako vystřižená z katalogu nemusí být pouhým snem. Zařizujete novou kuchyni, máte jistou představu, ale sami se neodvážíte, se do změny vrhnout. V tomto případě neváhejte zainvestovat a kontaktovat některého bytového architekta. Peníze takto vyložené se vám několikrát vrátí. Není vůbec jednoduché zařídit vše tak, aby společně všechny detaily ladily a výsledek byl smysluplný a praktický. Pokud něco vybudujete a plynutím času zjistíte, že vám to nevyhovuje, bude vás to stát spoustu času a peněz, to napravit.

Proměnit vzhled celé koupelny lze i bez bourání a stavebních zásahů

Rekonstrukce koupelny je často nákladnou záležitostí, kterou si ne každý může dovolit. Navíc pokud žijete v nájmu nebo v bytě jen dočasně, často nemůžete a ani nechcete vydávat statisíce za něco co budete používat jen chvíli. I přesto se však ve svém domově jistě chcete cítit dobře. Jak, ale tyto dvě misky vah vyvážit? Snadno! Existuje spoustu vychytávek, díky kterým snadno proměníte design celé koupelny takřka na počkání. A je jedno, zda se jedná o staré bytové jádro nebo koupelnu s nevzhlednými kachličkami.

 

Zbavit se plísní lze i bez chemie

Plísně vyskytující se kdekoliv v domácnosti jsou nejen vzhledovou nepříjemností, ale i potencionálním bezpečnostním rizikem. Jakmile tedy zjistíte jejich výskyt, je nutné ihned začít jednat. Jak se říká: „Čím dříve, tím lépe“. Kromě známých chemických prostředků, však můžete vyzkoušet přírodní rady. I ty jsou totiž velmi účinné, a navíc nehrozí žádná zdravotní rizika.

 

Vybíráme myčku aneb jaké faktory jsou ty nejdůležitější

Do nové nebo rekonstruované kuchyně patří bezpochyby i vylepšené vybavení. Přístrojem, bez kterého si už dnes většina z nás nedokáže představit život, je myčka. Její hlavní předností je nejen úspora času, ale i úspora finančních prostředků. Je totiž dokázáno, že při ručním mytí spotřebujeme více vody, než je tomu při mytí nádobí v myčce. Navíc i samotná spotřeba elektrické energie je velmi nízká a nezatíží vaši peněženku. To, jaký konkrétní typ vybrat, však záleží na spoustě dalších faktorů, od rozměrů až po speciální funkce.

Chytrá toaleta nebo zcela nová úroveň osobní hygieny

Záchod je nedílnou součástí každé domácnosti a velmi často i koupelny, která je právě s toaletou spojena. Technologický pokrok nevynechal ani tuto oblast a dnes lze na trhu najít tzv. chytrou toaletu. Její kouzlo, ale nespočívá jen v samotných funkcích, ale i v dokonalé péči o pokožku a v úspoře vody. Ať už tedy jste nebo nejste milovníky pokrokových vychytávek tento druh toalety vás jistě nadchne. Své benefity má totiž pro každého člena domácnosti.

Jak na rekonstrukci koupelny?

Rekonstruovat koupelnu na vlastní pěst? Trávit všechny volné víkendy a odpoledne v pracovním? Bolavá záda, zničené ruce, zaprášené oči? To přeci nikdo nechce! Ať už jste se rozhodli rekonstruovat koupelnu v Brně nebo v Praze, doma, v práci, na chalupě či u sousedů, vždy je lepší najít si firmu s komplexními službami. Ušetří vám čas, stres, nepohodlí a zdraví.

Vakuovačka – déle čerstvé potraviny plné chutí

Každý z nás několikrát do roka zažije situaci, že má přebytky určitých potravin. Kromě zmražení existuje však další způsob, jak efektivně potraviny uchovat, a to je vakuování. Nejefektivnější způsob skladování, který nejen ušetří místo, ale udrží potraviny déle čerstvé a zároveň uchová i jejich aroma a nutriční hodnoty. Pojďme se společně podívat na výhody tohoto přístroje a jeho základní parametry a dejte sbohem plýtvání.

Sušička potravin jako užitečný pomocník do každé domácnosti

Ať už jste nadšení zahrádkáři nebo si jen rádi připravujete vlastní svačiny, je pro vás sušička potravin ideálním pomocníkem. Nejen, že dokáže nasušit úrodu z vaší zahrádky, ale hravě si poradí i s houbami nebo dokonce i masem. Jak vybrat ten nejlepší tip a vyznat se v záplavě funkcí a tvarů? To vám přiblížíme v našem dnešním článku.

Vařící voda nemusí být jen z konvice aneb chytré řešení v podobě vodovodní baterie s ohřevem

Kolikrát denně si vaříte kávu nebo čaj? Zejména v období zimy, ale i v dalších obdobích jistě několikrát denně. Rychlovarné konvice sice podle svého názvu připraví horkou vodu rychle, ale ne zcela okamžitě. Vždy musíte chvíli vydržet. Teď si ale představte, že byste vůbec nemuseli na horkou vodu čekat a mohli jí mít v mžiku, a to ještě navíc s bonusem úspory energií, vody a vašeho času. Výrobci vodovodních baterií přišli nedávno s novým typem úžasného kuchyňského pomocníka, díky kterému budete mít teplou vodu ihned k dispozici. Vodovodní baterie s ohřevem vody je zkrátka nezbytnost jak u vás doma, tak i na chatě nebo v zahradním domku. Přesvědčte se sami!

Rovná nebo rohová kuchyně

Ať už se chystáte upravit stávající kuchyň nebo plánujete či už stavíte kuchyň úplně novou, dobře si promyslete, pro jaký tvar kuchyně se rozhodnete.

7 tipů, jak vyřešit rohovou polici kuchyňské linky

Pokud jste někdy měli rohovou kuchyň nebo zrovna tento problém řešíte, určitě víte, že roh v kuchyni je vždy oříšek. Pro efektivní využití prostoru jsme pro vás připravili pár tipů, které jistě oceníte a zároveň vám pomohou s rozhodováním.

Výhody kuchyně na míru

Největší výhodou kuchyně na míru je možnost zcela libovolně určit barvu a dekor materiálu. V závislosti na prostoru, který máte k dispozici, a na způsobu uspořádání jednotlivých prvků můžete naplánovat řadovou, rohovou, ostrovní nebo dokonce poloostrovní kuchyni.

Granitové dřezy

Dřez tvoří základ kuchyně. Je jak jejím středem ve smyslu umístění, tak i ve smyslu soustředění aktivit. Společně s plochou pro přípravu jídla tvoří základ kuchyně, a tak je jeho výběr důležitou součástí plánování kuchyně. Ať už renovujete, anebo stavíte kuchyň zcela novou, je rozhodně na místě věnovat dřezu náležitou pozornost.