Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Proměnit vzhled celé koupelny lze i bez bourání a stavebních zásahů

Rekonstrukce koupelny je často nákladnou záležitostí, kterou si ne každý může dovolit. Navíc pokud žijete v nájmu nebo v bytě jen dočasně, často nemůžete a ani nechcete vydávat statisíce za něco co budete používat jen chvíli. I přesto se však ve svém domově jistě chcete cítit dobře. Jak, ale tyto dvě misky vah vyvážit? Snadno! Existuje spoustu vychytávek, díky kterým snadno proměníte design celé koupelny takřka na počkání. A je jedno, zda se jedná o staré bytové jádro nebo koupelnu s nevzhlednými kachličkami.

Zásadní změna = nové obklady

I bez bourání můžete provádět kompletní změnu. Nevzhledné dlaždičky, které již často vyšly z módy není nutné bourat a měnit za nové. Zvláště pokud nechcete dělat celou rekonstrukci a vydat tisíce korun, postačí jen barva na obklad. Jedná se o speciální typ nátěrové hmoty, která je vyrobena k těmto účelům a k použití v koupelnách nebo kuchyních. Nemusíte se tak bát, že se barva za chvíli smyje. Právě naopak je velmi odolná a snadno se i čistí. Skvělou vlastností je i vynikající přilnavost a krycí schopnosti. Jediné co, tak je důležité zvolit si vhodnou barvu. Z hlediska designu doporučujeme určitě barvy neutrální, které se skvěle kombinují s doplňky. Zpravidla jde o světlé tóny bílé nebo šedé barvy.

Tip! V hobbymarketech i specializovaných obchodech najdete spoustu typů barev určených k tomuto účelu. Nebojte se a nechte si poradit od odborníků.

Pokud máte v koupelně na podlaze dlažbu, lze natřít i tu, anebo zvolit možnost kusového linolea. Jen si to představte, máte starou koupelnu s nemoderními oranžovými kachličkami, ty přetřete na bílo a na podlahu dáte lino se vzhledem dřeva. Hned to bude o něčem jiném, to nám věřte.

I umakart lze modernizovat

Podobnou změnu jako v případě obkladů je možné provést i u umakartového jádra. Buďto jádro natřete taktéž speciální barvou nebo zvolíte tapetu, která designově prostor inovuje. Snadno vyměnitelné jsou kromě jiného i revizní dvířka, za kterými se schovávají vodoměry. Staré nahraďte novými v barvě nových obkladů nebo barvy umakartu a celý prostor ihned prokoukne.

Bez doplňků to nepůjde

Základní proměnu koupelny máme již za sebou a teď je nutné ji jen doladit. K tomu budeme potřebovat doplňky. Kromě nového zrcadla lze investovat do nových baterií a dalšího příslušenství. Dnes je moderní kombinace bílé a černé. Co takhle tedy bílé obklady a k tomu černé baterie? Rozhodnete-li se pro tuto variantu můžete k ní dále sladit i ručníky, dávkovače na mýdlo, koberečky nebo dózy na kosmetické přípravky. To samé platí i v případě jakékoliv jiné barevné kombinace. Jednoduše řečeno fantazii se meze nekladou.

Závěrem lze už jen dodat, že oživení koupelny podpoří i pokojové rostliny. Vyberte ty, kterým nevadí vlhko a případný nedostatek světla a budou spokojeny jak ony, tak i vy.

 

Fotografie