Články & návody

CASCADE - kuchyně s.r.o. - zakázková výroba kuchyní a interérů.

Dokurzu.cz - nabídka rekvalifikačních kurzů z celé ČR.

Projekční kancelář Quality Group s.r.o.

Kuchyně na míru Brno - výroba kuchyní na míru z prvotřídních materiálů.

HW - PANTY, spol. s r. o. - vysoušení zdiva.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské studio Jihlava.

Keramika CZ s.r.o. - kuchyňské kachličky z Itálie, Španělska nebo Portugalska.

DomArt-design s.r.o. - návrhy interiérů Liberec a okolí.

Jak na rekonstrukci koupelny?

Jak na rekonstrukci koupelny?

Rekonstruovat koupelnu na vlastní pěst? Trávit všechny volné víkendy a odpoledne v pracovním? Bolavá záda, zničené ruce, zaprášené oči? To přeci nikdo nechce! Ať už jste se rozhodli rekonstruovat koupelnu v Brně nebo v Praze, doma, v práci, na chalupě či u sousedů, vždy je lepší najít si firmu s komplexními službami. Ušetří vám čas, stres, nepohodlí a zdraví.

Proč si najmout stavební firmu?

Rekonstrukce koupelny je především náročná technologicky. Výměnu skřínky nebo přidělání zrcadla zvládne téměř každý, ale obkladačské či elektrikářské práce patří do rukou zkušených odborníků. Většinou se začíná kompletní demolicí koupelny, která často bývá fyzicky náročná. Pro jednoho člověka téměř nadlidský výkon. Vše vybourat, suť a staré vybavení odnosit do sběrného dvoru, následně vyčistit prostor a připravit k realizaci nové koupelny.
A nyní znovu oceníte své rozhodnutí nechat rekonstrukci koupelny odborné firmě, protože rekonstrukce není jen o tom vybrat si pěkné obklady a koupelnový nábytek, ale hlavně o práci mnoha řemeslníků. Ať už jde o instalatéry, elektrikáře, topenáře, malíře či obkladače. Tato všechna řemesla mají časovou návaznost a je obtížné je zajistit tak, aby nevznikaly časové prodlevy. Kvalitní stavební firma vám zajistí vše, nemusíte se o nic starat. Nehledě na finanční stránku, zajistit si samostatně např. elektrikářské, malířské či obkladačské práce vyjde mnohem dráž.

Jak takovou firmu vlastně najít?

Když už jste se tedy správně rozhodli najmout si na rekonstrukci koupelny odbornou firmu, dalším krokem je najít tu správnou právě pro vás. Buď máte doporučení známého anebo stačí otevřít internetový vyhledávač a hledat. Zohledníte své požadavky a jistě brzy firmu najdete. Dříve to byli opravdu řemeslníci, nyní se tyto firmy již zaměřují i na design a odborné poradenství, rozšiřují své komplexní služby. Velkou výhodou pro koncového zákazníka je, že si u jedné firmy objedná služby skutečně od A až po Z.

Moderní trendy v rekonstrukci koupelen

Čas a vývoj nejde zastavit, a to se týká i moderních trendů v rekonstrukci a renovaci koupelen. Staré pořekadlo tvrdí, že méně bývá více, a to platí ve všech oborech. Jednoduché barvy, přímé linie, funkčnost a občas výrazný dekor. Malá či velká koupelna, není rozdíl. Je lepší jednoduché designové řešení koupelny vybavit výraznějšími sjednocenými doplňky. Trendy jsou též přírodní materiály a vzory. Dřevo, juta, plastické vzory květin, či drobného hmyzu, např motýlů. Prostor koupelny je důležitý ve své funkčnosti i jako zóna relaxace. K rychlejší rekonstrukci a realizaci koupelny přispívá i používání nejmodernějších stavebních materiálů a technologických postupů. Nápady se čerpají na různých veletrzích a dobrou spoluprací s dodavateli.
Souběžně s výběrem obkladů a dlažby probíhá i výběr dobrého, funkčního a lehce udržovatelného nábytku a vybavení. I v tomto směru jde pokrok kupředu. Sprchové hlavice s nastavením teploty, či dokonce kombinující vodu a vzduch. Pro relax jsou určené vany s masážními tryskami, tlumeným podsvícením a hudbou. Vybere si i opravdu náročný zákazník.

Jak zaujmout zákazníka?

Mnoho menších firem se snaží zaujmout potencionální zákazníky nadstandartními službami. Mezi ně samozřejmě patří např. vizualizace projektu, vyrobení nábytku truhlářem, konzultace přímo u vás doma, předběžná cenová nabídka a jako konečnou službu profesionální úklid.
Jako velký bonus k tomuto všemu je jistě příjemný a rodinný přístup jak řemeslníků, tak i majitele firmy jako např. na těchto stránkách Jaroslava Tronečka. 

Fotografie